Toshkent davlat agrar universitetida universitet rektori hamda Missuri Universiteti vakili Sang S. Kim, Asian Affairs Center direktori, Missouri International Training Institute rahbari bilan uchrashuv o’tkazildi
view 46
Uchrashuv davomida o‘zaro hamkorlik masalalari, ta’lim va ilmiy izlanishlar yo‘nalishidagi istiqbolli tashabbuslar atroflicha muhokama qilindi. Tomonlar 2026/2027-yillarga mo‘ljallangan qo‘shma loyihalarni ko‘rib chiqib, akademik almashinuv dasturlari, malaka oshirish kurslari hamda ilmiy tadqiqotlarni kengaytirish bo‘yicha fikr almashdilar. Shuningdek, innovatsion yondashuvlarni joriy etish va xalqaro tajribani o‘rganish masalalariga alohida e’tibor qaratildi. Uchrashuv yakunida kelgusidagi hamkorlikni yanada mustahkamlash, qo‘shma tashabbuslarni izchil amalga oshirish hamda ikki tomonlama aloqalarni yangi bosqichga olib chiqish bo‘yicha kelishuvga erishildi.